Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Vinicola Serena

Serena Wines 1881 znajduje się w samym sercu regionu Prosecco, rzut kamieniem od Conegliano, z którym jest blisko związana, a jej zabytkowe rezydencje rozrzucone są na łagodnych wzgórzach ozdobionych rzędami winorośli, które wydają się wyszywane w krajobrazie. Firma zawsze była prowadzona przez rodzinę, teraz przez czwarte i piąte pokolenie z Giorgio Sereną i jego synem Lucą Sereną, dziś na czele firmy. Rodzina może pochwalić się ponad 100-letnią tradycją w handlu winami, prawdziwą pasją do winiarstwa i wytrwałą wolą w wykonywaniu codziennych obowiązków. Z biegiem czasu przestrzeganie przepisów dotyczących uprawy winorośli połączyło się z innowacjami, nigdy nie zapominając o swoich silnych korzeniach w regionie Veneto.

Świadectwem silnych więzi z ich regionem są zabytkowe posiadłości, które posiadają w obszarze Prosecco DOCG, symbole więzi ich rodziny ze wzgórzami wokół Conegliano.

Serena Wines jest szczególnie wrażliwa na środowisko; poświęca czas i energię na recykling odpadów i bierze udział w kilku zrównoważonych projektach.

Wraz z Uniwersytetem Ca ’Foscari w Wenecji rozpoczęli projekt badawczy mający na celu opracowanie nowych ogniw fotowoltaicznych wytwarzających energię z odpadów winifikacji. Naturalne barwniki zawarte w „osadzie”, czyli ściekach wytwarzanych przy produkcji wina, które dostarczają, zapewniają barwę panelom fotowoltaicznym, które wytwarzają odnawialną, zrównoważoną energię.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony włoskiego producenta win Vinicola Serena.

Kup wina od włoskiego producenta Vinicola Serena w naszym sklepie internetowym.