Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Gasper

Właściciel Gasper Wines - Gašper Čarman, to jeden z największych koneserów wina w Słowenii i dwukrotnie nagrodzony najlepszy sommelier Słowenii (2013 i 2015). Ukończył dyplom WSET 4 stopnia i jest na drugim roku studiów magisterskich. Dla niego nauka jest procesem ciągłym i po 14 latach w branży winiarskiej nadal wierzy, że można się o wiele więcej nauczyć.
Przez całe życie zajmował się winami i jedzeniem. Od najmłodszych lat pracował w rodzinnej restauracji Danilo - gostilna & vinoteka w Reteče. W tym czasie zakochał się w winach iw 2004 roku założył własną firmę - sprzedaż wina. Gašper szybko rozszerzył swoją działalność z małego warsztatu do sklepu internetowego z winami (www.eVino.si), a następnie przeniósł się do dystrybucji win do segmentu B2C i B2B.

W 2013 roku stworzył własną wytwórnię win - Gasper Wines. Mówiąc o swojej marce wina Gašper Čarman mówi, że dla niego to, co wino pokazuje nam w kieliszku, jest dla niego ważniejsze niż sama historia. Pierwsze wrażenie, które pije wino, to takie, które może być wyrazem długotrwałej przyjaźni lub tylko krótkiego spotkania. I to był główny cel podczas tworzenia Gasper Wines.

Wina Gasper można znaleźć w ponad 90 restauracjach w Londynie i całej Wielkiej Brytanii, 16 w Irlandii i 5 w Polsce. Wśród restauracji serwujących wina Gasper są również restauracje światowej sławy szefów kuchni, takich jak Gordon Ramsay i Jamie Oliver. Ich wina można również znaleźć w kultowej winiarni Monvinic w Barcelonie oraz w piwnicach win Globus w Szwajcarii.

Szef kuchni Michelin, Robert Jones, wybrał Gaspera Pinot Grigio podczas panelu degustacyjnego jednego z największych londyńskich handlarzy winami, Liberty Wines, spośród 8 innych win. Opisał ją jako „pyszną i kremową, o żywej świeżości i fascynującym smaku gruszki, grejpfruta, ananasa i przypraw”.

Wina Gasper powstają we współpracy z najlepszym słoweńskim sommelierem Gašperem Čarmanem oraz dużą spółdzielnią Klet Goriska Brda i stają się coraz bardziej rozpoznawalną marką win zarówno w Słowenii, jak i za granicą.

Wina Gašper są odzwierciedleniem wyjątkowego środowiska terroir Goriškiej Brdy i koncentrują się na konsumentach.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony słoweńskiego producenta win Gasper.

Kup wina od słoweńskiego producenta Gasper w naszym sklepie internetowym.