Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Tamada

Firma Gruzińskich Win i Spirytusów - „GWS” powstała w 1993 roku. W latach 1999-2018 Spółka dokonała radykalnego podniesienia poziomu jakości swoich win. Równolegle ze wzrostem jakości „GWS” posadził czerwone odmiany, a w 2001 roku wprowadził markę Tamada - w segmencie premium, Appellation of Controlled Origin oraz win vintage.

Tamada to zróżnicowane portfolio win wytrawnych i półsłodkich. Wysoka jakość win „GWS”, know-how ich zespołów i trafność ich pozycjonowania sprawiają, że Tamada jest coraz popularniejsza w Gruzji i na kluczowych rynkach międzynarodowych (Rosja, Kazachstan, Białoruś, Ukraina, kraje bałtyckie, Chiny, a nawet Japonia).

Portfolio marki Tamada obejmuje 7 rodzajów win z Apelacji Kontrolowanego Pochodzenia. (Cynandali; Tvishi; Mukuzani; Napareuli; Kindzmarauli; Khvanchkara; Akhasheni).

Tamada - to gruziński toastmaster, który zawsze był osobą szanowaną i inteligentną, potrafiącą poprowadzić „Suprę” i przewodniczyć uczcie. Głównym obowiązkiem Tamady jest toast, który daje mu możliwość poruszania różnych kwestii i uatrakcyjnienia „Supry” poprzez stymulującą rozmowę.

Pijąc Tamadę można zrozumieć prawdziwego ducha gruzińskiego wina. Producent ceni sobie relacje, a to dodaje mu wartości. Temat relacji bardzo dobrze pasuje do marki Tamada i do wina gruzińskiego jako całości. Nie tylko wyraża samą markę, ale łączy ideę marki z wartością gruzińskich win i tradycji.

Zdecydowana większość winnic Tamada ma 15 lat, do 25 lat w przypadku niektórych działek i win o kontrolowanym pochodzeniu. Głębokie korzenie czerpią orzeźwiającą wodę przynoszoną przez czyste źródła Kaukazu i produkują obfite i bogate soki. Ostatecznie dostarczają spójne wina, które każdy gospodarz byłby dumny z serwowania i dzielenia się podczas każdej ceremonii życia.

Wszystkie winnice Tamada są zbierane ręcznie podczas zbiorów, pod przewodnictwem winiarza. Pracownicy wybierają tylko najlepsze winogrona, unikając przejrzałych owoców z wysokich gałęzi i ignorując zielone i suche jagody przy ziemi. W ten sposób doskonałe, bogate i soczyste owoce opuszczają winnicę, aby dotrzeć do piwnicy.

Kup wina od gruzińskiego producenta Tamada w naszym sklepie internetowym.